Милован Витезовић рођен је 11. септембра 1944. године у Тубићима код Косјерића. После школовања у Косјерићу и Ужицу, у Београду је на Филолошком факултету завршио општу књижевност, а на Факултету драмских уметности – драматургију.
Радио је као уредник часописа „Сусрети“, „Чивија“, „Јеж“ и „Сатирикон“, као дугогодишњи уредник играног и уметничког програма РТС-а, али и као професор на предмету Филмски и тв сценарио на ФДУ у Београду.
Теме његових књижевних и драмских дела врло често су биле историјске личности чији животи су дати кроз анегдотску нарацију и развојну фабулу. Најчешће је полазио од документарне грађе, од чињеница и познатих догађаја, а обликујући их једноставним књижевним средствима, долазио је до ширих књижевних представа и општијих знања.
Објавио је више од 50 књига, штампаних у више од 300 издања које су преведене на двадесетак језика и награђиване и код нас и у иностранству.
Поводом обележавања 80 година од рођења Милована Витезовића, министар културе у Влади Републике Србије Никола Селаковић заједно са председником општине Жарком Ђокићем и породицом Витезовић открио је спомен плочу, једном од значајних српских књижевника.
Том приликом министар је нагласио да је Милован Витезовић врхунски мајстор мисли и речи, радо читан и вољен од многих генерација и да спомен-плочом чувамо наше наслеђе преносећи га будућим нараштајима и на тај начин доприносимо очувању снажног и освешћеног идентитета нашег народа.
„Спомен-плоча којом одајемо почаст Витезовићу у његовом родном Косјерићу носи поруку да је важно да и данас останемо чврсто на његовом путу. Чување нашег наслеђа један је од најважнијих и најзахтевнијих задатака данашњице. Брига о наслеђу и коренима је нужан услов да се одупремо свим покушајима његовог фалсификовања, злоупотребе и присвајања. Имајући у виду и данашње изазове, брига о културној баштини важнија је него икада пре и то је Витезовић добро разумео“, рекао је Селаковић.
Иницијативу за постављање спомен плоче покренули су „Удружење потомака ратника 1912-1920 Љубомир Марић“ Косјерић и Народна библиотека „Сретен Марић“ Косјерић, која је реализована уз подршку општине Косјерић и породице Милована Витезовића.
Министар Селаковић је у разговору са председником општине договорио наставак пројекта кроз програм „Градови у фокусу 2025“ која ће општини Косјерић омогућити да буде видљивија на културној мапи Републике Србије.