KK „Crnokosa"
Pripremio:
Milorad Mitrović
Subota, 09. novembar 2013. g.

Čačak (Kosjerić). U utakmici 6. kola Košarkaške lige Srbije, ekipa Borca iz Čačka, u uzbudljivoj završnici u Čačku, pobedila je Crnokosu iz Kosjerića rezultatom 76:73 (16:7, 22:13, 19:27 i 19:26). Odlučujući koš, postigao je bek domaćina Pešaković, a lopta je prošla kroz obruč, bukvalno uz zvuk sirene za kraj utakmice.

Susret koji se igrao u hali kraj Morave, nagoveštavao je dobru košarku, jer se radi o dve ekipe koje su u dosadašnjem delu prvenstva napravile odličan rezultat i trenutno se nalaze na samom vrhu ligaške tabele.

Početak utakmice  je više ličio na duel nekih nižerazrednih ekipa nego li prvoligaša. Greške su se nizale kao na traci, kako sa jedne tako i sa druge strane, bilo je čak desetak šuteva u kojima lopta nije dodirnula obruč koša. U toj takvoj igri domaći košarkaši su se malo bolje snašli i na kraju prve četvrtine imali prednost 16:7.  Do kraja poluvremena razlika u korist Čačana je uvećana na 18 poena, pa se na odmor otišlo kod rezultata 38:20.

Drugo poluvreme je donelo daleko bolju i zanimljiviju utakmicu. U drugom delu igre Crnokosa je pojačala odbranu, u jednom delu se igrala brza „zona” za koju Čačani nisu imali rešenje, ali i napadačke akcije su bile konkretnije, pa se u zadnju četvrtinu utakmice ušlo sa rezultatom 57:47. Rezultat i igra u ovom delu utakmice nagoveštavali su preokret. Preokret se desio 2 minuta pre kraja utakmice kada su „Skakavci” po prvi put poveli 69:70. Do kraja utakmice se igralo koš, za koš, a onda je Pešaković pogodi šut u poslednjim trenutcima utakmice – za pobedu Borca 76:73.

U redovima Crnokose u prvom poluvremenu nije bilo pojedinca za pohvalu, dok su u drugom delu odličnu rolu imali Pilčević, Rondović i Radić. Kod domaćina posebno su se istakli Mandić, Protić, Cvetković i naravno igrač odluke Pešaković.

Naredno, 7. kolo se igra u 11. i 12. novembra. Ekipa Crnokose dočekuje prvoplasiranu ekipu Konstantina iz Niša. Utakmica u Kosjeriću počinje u 18 časova. Ekipa Borca odlazi u goste košarkašima Vršca.

CRNOKOSA: Pavlović, Nikić, Pilčević 24 (1p 12/9, 2p 6/3, 5as, in 24), Milošević (in -6), Stojanović 4 (in 1), Petronijević Ma. (in -1), Radić 16 (8sk, in 17), Stanimirović 4 (in 8), Petronijević Mi, Rondović 17 (2p 5/4, in 13), Jovović 6 (2p 4/3, 6sk, in 9), Ljubotina 2 (in -1).

BORAC: Avramović, Mitrović, Božović 2 (in 1), Maravić 2 (in -1), Popović, Stevović 3 (6 sk, in 7), Dumić 6 (in 0), Pešaković 12 (3p 4/2, 7sk, in 17), Mandić 11 (2p 8/5, 14 sk, in 23), Cvetković 12 (2p 7/5, in 14), Protić 23(1p 8/8, 2p 6/11, in 17), Radović 5 (in 0).