KK „Crnokosa"
Pripremio:
Milorad Mitrović
Subota, 05. oktobar 2013. g.

Kosjerić. Na premijeri Prve košarkaške lige Srbije u Kosjeriću, pred prepunim tribinama, domaća Crnokosa je savladala goste iz Smedereva, ekipu Smederevo 1953, rezultatom - 80:68 (15:23, 14:12, 22:19 i 29:14).

Početak utakmice pripao je gostima koji su uspeli da jakom odbranom naprave značajnu rezultatsku razliku i u trećem minutu dođu do „značajnih” 0:10. Napad Crnokose u tim trenucima nije imao rešenje za vrlo pokretljivu i agresivnu odbranu Smederevaca. Do kraja prve četvrtine Crnokosa je, zahvaljujući Miloševiću (11p, 6sk.) koji je bio jedini raspoložen za igru u ovom delu takmice, uspela da „ostane u igri” i čak smanji razliku na 8 poena (15:23).

Druga četvrtina je bila ravnopravna, ali je rezultatski Crnokosa napravila blagu prednost (14:12), pa su domaći igrači na poluvreme otišla sa 6 poena zaostatka.

Drugi deo utakmice je bio rezervisan za dobru igru domaćina. „Skakavci” su značajno popravili igru u napadu, a četvrta lična greška, možda najboljeg igrača Smederevaca - Radenkovića, značajno je doprinela konačnom rezultatu. Pet ubačenih trojki u trećoj deonici meča, četiri Rondovića i jednu Radića, nagovestile su rezultatski preokret. Na kraju treće četvrtine Smederevo je i dalje imalo prednost, ali ona je sada bila samo 3 poena (51:54).

Odmah na početku zadnje četvrtine Radić je „ubacio” još jednu trojku i rezultat je po prvi put izjednačen (54:54), a zatim u sledećem napadu još jednom trojkom Radića, Crnokosa je po prvi put imala prednost na utakmici. U tim trenutcima se i publika podigla na noge i dodatno motivisala domaće igrače na još veću borbenost, koja nije izostala. U sledećih pet minuta Smederevci su uspeli da se konsolilduju i vrate rezultatatsku neizvesnost, ali „Skakavci” tada prave seriju od 8:0 i na dva minuta do kraja utakmice praktično odlučuju pobednika (75:64). Crnokosa je do kraja igrala sigurno i nije dozvolila nikakva iznenađenja.

Zanimljivo je napomenuti da je u redovima domaćina po prvi put u ovom rangu na teren izašao Miloš Pavlović, perspektini plejmejker koji je rođen u Kosjeriću, gde je napravio i svoje prve košarkaške korake i za kratko vreme koje mu je pruženo uspeo da napravi jednu atraktivnu asistenciju.

U ekipi Crnokose odličnu igru je pružio Dušan Milošević (19p, 1p 3/2, 2p 10/7, 3p 5/1, 9 sk, 5as.), dok su Nikola Rondović (11p, 3p 8/4 i 4 sk), Miroslav Radić (14p, 3p 4/4 i 3 sk.) i Srđan Stojanović u drugom poluvremenu doneli prevagu na stranu ekipe iz Kosjerića. Kod gostiju, odličnu partiju je pružio Miroslav Radenković (9p, 1p 8/5, 2p 2/2 i 11 sk.), dok su Rade Zagorac (17p, 1p 7/6, 3p 4/2 i 6 sk.) i Ognjen Jaramaz odličnu odigrali u prve tri četvrtine, ali taj tempo nisu uspeli da održe do kraja utakmice.

U drugom kolu, u nedelju, 13 oktobra u 17 časova, Crnokosu će dočekati ekipa OKK Beograd. Utakmica se igra u dvorani u Šumicama. Smederevci će u goste dočekati ekipu Vršca. Utakmice drugog kola igraju se 11, 12 i 13. oktobra.